قابل توجه بازدیدکنندگان محترم! این سایت جهت آزمایش آنلاین و صرفا بصورت دمو در حال فعالیت می باشد
گام شمار تکمیل پروژه
40% تکمیل شده است


مشروح مطلب
Stegibiza Method

image_print

مدت طولانی است که میدانیم که پیام های مخفی می توانند شامل موسیقی و دارای تکنیک هایی شبیه وارون‌نگاری صوتی (Backmasking) باشد، اما حالا یک محقق لهستانی به یک شیوه کاملا جدید و توسعه یافته نزدیک شده است و با تغییر دادن ماهرانه گام های نوع خاصی از موسیقی، وی اطلاعات را بصورت رمز بنحوی مدیریت نموده است که توسط گوش انسان شنونده کاملا غیرقابل شنیدن است.

Stegibiza الگوریتمی است برای مخفی نمودن اطلاعات در نوعی از موسیقی که با نام Ibiza شناخته می شود و از یک جزیره در غرب دریای مدیترانه که با همین نام شناخته میشود سرچشمه گرفته است. موسیقی Ibiza با ضربان trance مانند خود شناخته می شود و آن چیزی است که پرفسور Krzysztof Szczypiorski در دانشگاه تکنولوژی Warsaw لهستان از آن بهره برده است.

برای این دستاورد پروفسور با توسعه نوعی از کدهای مورس که بصورت نقطه و خط هستند بجای گام های تند و آرام نوع مشخصی از موسیقی که معرف حروف تغییر یافته هستند، آغاز نموده است. برای اثبات این فکر وی از نرم افزار موسیقی Logic X Pro متعلق به شرکت Apple جهت ایجاد پنج کاور موسیقی محبوب استفاده نموده که عبارتند از :

  1. Lily was here by David A. Stewart and Candy Dulfer
  2. Miracle by Queen
  3. Rhythm is a dancer by Snap
  4. So what by Miles Davis
  5. You were the heart’s beat by Andrzej Zaucha

آهنگ های بدون صدا با استفاده از ابزاری که در نرم افزار Apple موجود بوده است در سبک های Techno  ، Hip-hop و Trance طبقه بندی شده اند و از آنجا پروفسور Szczypiorski پیام “steganography is a dancer” بصورت تصادفی به هرکدام اضافه نموده است، سپس وی درجه هریک از آنها که بعنوان بخشی از تکنیک رمزگذاری تغییر داده شده بودند را دگرگون کرد تا ببیند وقتی که آن تغییرات صورت گرفته، آیا برای گوش انسان قابل تمییز دادن هست یا خیر.

وی سپس رویکرد خود را برای هر دو تنظیمات که شرکت کنندگان با هدفون و در فضای آزاد (جایی که یک DJ آن را کنترل میکرد) شنیده بودند ، تست کرد. در هردو تست وی فهمید کمتر از 1 درصد کلا متوجه موضوع شدند، این به آن معنا بود که Stegibiza برای رمزگذاری اطلاعات در موسیقی می تواند قابل رشد باشد و اعلام کرد که نرم افزارها می توانند هر دو مسیر رمزگذاری و رمزگشایی را از این طریق و برای کاربردهای امنیتی استفاده کنند.

به نظر شما صرفنظر از موسیقی و تصاویر، برای انتقال پیام های رمزنگاری شده از چه ابزار دیگری می توان استفاده کرد ؟ با ما درمیان بگذارید.

ارجاع :

http://www.itnews.com/article/3109279/a-new-algorithm-can-hide-messages-in-your-favorite-dance-music.html

image_print


نوشته شده در تاریخ : 2016/08/19 توسط :
دیدگاه : بدون دیدگاهنظرات بازدیدکنندگان محترم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جستجو در مطالب سایت

ما در شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


بخش تبلیغات